Moderní závěsy jako dekorace interiéru

Moderní závěsy jako dekorace

Závěsy nás nejen chrání před zvědavými pohledy zvenčí a poskytují nám tepelnou i zvukovou izolaci. Závěsy jsou důležitou součástí interiéru. Vhodně zvolené závěsy jsou jeho dekorací, mohou působit luxusním dojmem a dodat interiéru punc originality.

Moderní závěsy téměř do každé místnosti

Moderní závěsy mají široké uplatnění. Hodí se do ložnice, obývacího poje, do dětského pokoje, na chodbu, do pracovny a dokonce je lze použít i do kuchyně. Moderní závěsy nemají vůbec nic společného s tradičními těžkými závěsy. Naopak jsou lehké a působí svěžím dojmem. Oblíbené jsou jednobarevné závěsy nebo závěsy s velkými motivy květin, secesními geometrickými tvary a křivkami, které září jasnými barvami.

Závěsy lze velice dobře sladit s roletami a žaluziemi Závěsy si můžete pořídit pouze jako dekoraci a naaranžovat je po stranách oken. Často se používají dva typy závěsů, které se doplňují v barvách tak, že jedny překrývají ty druhé z poloviny. Výsledkem je velice zajímavý, elegantní prvek.

Závěsy vám mohou opticky zvětšovat či zmenšovat místnost nebo oddělovat určité obytné zóny.

Jak vybírat závěsy

Při výběru závěsu zaměřte na materiál, barvu, vzory, průsvitnost, průhlednost i na možnosti uchycení. Moderní závěsy mohou být z přírodních materiálů, jako je například bavlna, hedvábí, len nebo s příměsí polyesteru, polyamidu, polyacrylu a dalších syntetických materiálů.

Není pochyb, že závěsy by měly barvou i vzorem ladit s interiérem. Povrchy látek jsou různé, do matu až po lesk. Vzory nemusí být pestrobarevné, barvy se mohou lišit pouze odstínem. Mohou být tkané, pletené, tištěné, vyšívané, vyleptávané nebo zhotoveny jinými metodami.

Závěsy mohou být vyrobeny také z black-outových látek, látek, které jsou zatemňující a naprosto dokonale chrání místnost před světlem zvenčí.

Doplňky závěsů – oživení vašeho interiéru

Dekorace moderních závěsů se neobejde bez doplňků závěsů. Častými doplňky jsou úvazy, které zajišťují závěs po straně okenního otvoru. Mohou být nejen textilní nebo šňůrové, k některým moderním závěsům se hodí kovové úvazy.

Závěsy mohou být zakončeny lemovkami, paspulemi nebo střapci. Střapce se hodí nejen do klasického interiéru. Mnohdy zdobí moderní závěsy, oživují je a spoluvytvářejí dojem moderního interiéru. Vhodně zvolené střapce upoutají pozornost a současně nenaruší harmonii interiéru. 

Tasma také není špatná volba. Jedná se i pásku, která ozdobí závěs a současně ho zpevní. Jsou různé styly tasmy.

 

Možností jak oživit interiér závěsy a jejich doplňky je mnoho. Stačí si vybrat a vhodně je zkombinovat. 

Máte otázky?
Zavolejte nám, napište nebo se rovnou stavte!

+420 222 540 310
+420 724 891 643 (in english)
info@inspire-decor.com

Slezská 12, Praha 2 - Vinohrady 120 00
Naše studio nemá pevnou otevírací dobu. Toto rozhodnutí bylo učiněno, abychom mohli zaručit maximální flexibilitu a poskytnout individualizovaný přístup každému klientovi. Věříme, že tímto způsobem můžeme lépe vyhovět Vašim potřebám a nabídnout osobní konzultace bez spěchu a rušení. Pro sjednání schůzky nás prosím kontaktujte telefonicky 602-692-750